5,000 تومان
  • فروشنده : ramin

  • کد فایل : 61486
  • فرمت فایل دانلودی : word
  • تعداد مشاهده : 9.4k
  • تعداد صفحات : 15

آخرین فایل ها

- بیشتر -

دانلود فایل بروزطرح درس رو زانه درس آشنایی بیشتر با خط قرآن آموزش قرآن پایه ششم

الف: تکوینی (در جریان تدریس) پس از نظارت بر کار دانش آموزان از گروه ها خواسته می شود که با مشورت هم گروهی های خود چگونگی انجام

0 9.4k

فرمت فایل دانلودی WORD 

تعدادصفحات  فایل6

چکیده 

شرح فایل

طرح درس رو زانه درس آشنایی بیشتر با خط قرآن آموزش قرآن پایه ششم

مشخصات کلی

شماره طرح درس: 1

موضوع درس: آشنایی بیشتر با خط قرآن

تاریخ اجرا: 

مدت اجرا:

مجری:

کلاس:  ششم

تعداد فراگیران:

مکان:

الف: قبــل از تـــــــدریــس

اهداف بر اساس تلفیقی از هدف نویسی برنامه درسی ملی و طبقه‌بندی جدید بلوم

سطح هدف

اهداف و پیامدها

وجود تعامل بین معلم و دانش آموزان در فراگیری درس آشنایی بیشتر با خط قرآن

فعالیت بر اساس اهداف معین واز پیش تعیین شده در فراگیری درس آشنایی بیشتر با خط قرآن

طراحی منظم با توجه به موقعیت و امکانات درس آشنایی بیشتر با خط قرآن

ایجاد فرصت و تسهیل یادگیری در فراگیری درس آشنایی بیشتر با خط قرآن

هدف کلی

دانش آموزان باید مفاهیم درس آشنایی بیشتر با خط قرآن را در پایه ششم به طور کامل فرا بگیرند.

اهداف مرحله‌ای

1.       تعدادجلساتی که در هفته به این تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم اختصاص داده شده است .

2.       تعداد دروس کتاب درسی با رعایت پیچیدگی مفاهیم کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم

3.      تعدا د ماهی که به این درس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم تخصیص یافته است.

بنا بر این بعد از در نظر گرفتن مسائل و مواردی که ذکر گردید،زمانبندی کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم را بررسی و تدوین می نماییم.

هدف‌های رفتاری آموزشی

اهداف (با رعایت توالی محتوای درسی)

انتظارات در پایان آموزش

حیطه و سطح در بلوم

عناصر برنامه درسی ملی

تعقـل، ایمـان، علـم، عمـل و اخـلاق

 

عنصر

عرصه ارتباط با

 

خود

خدا

خلق

خلقت

 

اندیشیدن در مورد توانایی های دیگران و چگونگی تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم

شناختی

تفکر

 

 

*

 

 

علاقه به استفاده از نتایج تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم

عاطفی

ایمان

 

 

*

 

 

آگاهی و اطلاع از کاربرد این درس در زندگی روزمره

شناختی

علم

 

 

*

 

 

تفکر در مورد دانستنی های تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم

شناختی

عمل

*

 

 

 

 

ایمان و باور داشتن به فراگیری تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم

عاطفی

اخلاق

*

 

 

 

 

فکر کردن در مورد توانایی های دیگران و مفاهیم درس و زندگی چه ارتباطی با هم دارند

شناختی

تفکر

 

 

 

*

 

علاقه به استفاده از عمل کاربرد درس و محاسبه های مربوط به محیط بیرون و طبیعت

روانی حرکتی

ایمان

 

 

 

*

 

درک و آگاهی از اندازه گیری آفریده های خداوند در طبیعت

شناختی

علم

 

 

 

*

 

استفاده از درس در طبیعت

روانی حرکتی

عمل

 

 

 

*

 

اندیشیدن در مورد  اینکه در طبیعت چگونه می توان از این روش استفاده کرد و خدا نیز چگونه به کار برده است.

شناختی

اخلاق

*

 

 

 

 

ایمان داشتن به اینکه می توانم با تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم  بهتر زندگی کنم

روانی حرکتی

ایمان

*

 

 

 

 

درک و آگاهی نسبت به شناخت این درس به عنوان نعمت الهی

شناختی

تفکر

*

 

 

 

 

رئوس مطالب

آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و  ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی – یادگیری

مواد و رسانه‌های آموزشی

Cd های آموزشی .تولید محتوای الکترونیکی.پاورپوینت آموزشی.قلم نوری.برد هوشمند

پیش بینی رفتار ورودی

با یاد و نام خدا و سلام و احوالپرسی بررسی وضعیت روحی و روانی و حضور و غیاب و پرسش و پاسخ

ایجاد ارتباط ششمیه

 معلم بعد از احوالپرسی نظر دانش آموزان را راجع به کتاب آموزش قرآن پایه ششم و درس آشنایی بیشتر با خط قرآن می پرسد و روش های علاقه مند نمودن دانش آموزان به این درس را به کار می گیرد.

زمان 8   دقیقه

گروه‌بندی، مدل و ساختار کلاسی

معلم کلاس را آماده کرده و به صورت یو شکل در می آورد و دانش آموزان را به چند گروه تقسیم می کند که بهتر بتواند با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و درس آشنایی بیشتر با خط قرآن را تدریس نماید.

روش ‌ایجاد و تداوم انگیزه

بالا بردن قدرت استدلال دانش آموزان با استفاده از شیوه ی مناسب- علاقه مند کردن دانش آموزان به تدریس کتاب آموزش قرآن درس آشنایی بیشتر با خط قرآن پایه ششم  و بیان موارد مختلف و توجه دادن آنها به اهداف درس

زمان: متناوب

ارزشیابی آغازین

 

زمان: 5 دقیقه

روش‌های تدریس

پرسش و پاسخ، گروهی

ب: فعالیت‌های مرحله حین تدریس

     

ارائه درس جدید

 

فعاليت‌های خلاقانه دانش‌آموزان

 

- پس از آموزش درس به صورت کلامی، از دانش آموزان خواسته می شود فعالیت ها را به صورت نمایش انجام دهند.

- بعد از بررسی فعالیت های انجام شده توسط دانش آموزان از آنها خواسته می شود سوالات کار در کلاس هم به صورت گروهی انجام دهند.و برای آن یک بازی بسازند.

ج: فعالیت‌های تکمیلی

ارزشیابی

الف: تکوینی (در جریان تدریس)

پس از نظارت بر کار دانش آموزان از گروه ها خواسته می شود که با مشورت هم گروهی های خود چگونگی انجام درس آشنایی بیشتر با خط قرآن ، توجه به فعالیت های انجام شده را با راهنمایی سرگروه انجام دهند.

 

ب: ارزشیابی تراکمی

 

با استفاده از کارت های آموزشی از دانش آموزان خواسته می شود که سوالات مربوط به درس آشنایی بیشتر با خط قرآن را جواب دهند.

 

زمان: 5 دقیقه   

جمع‌بندی

و ساخت دانش جدید

پس از نظارت بر کار دانش آموزان از گروه ها خواسته می شود که با مشورت هم گروهی های خود چگونگی انجام درس ، توجه به فعالیت های انجام شده را با راهنمایی سرگروه انجام دهند.

 

زمان: 5 دقیقه   

تعیین

تکالیف و اقدامات بعدی

 

زمان: 3 دقیقه   

معرفی منابع

 

 

 

 

 

زمان: 5 دقیقه   


5,000 تومان